Czego powinienem oczekiwać podczas instalacji podłóg?

Kupiłeś nowe podłogi i nie możesz się doczekać ich zainstalowania. Wszyscy mówią, że to szybkie i łatwe, więc zastanawiasz się, czy możesz zrobić to sam?

lekka instalacja dokładnego parkietu

Czy mogę samodzielnie zbudować podłogę?

Jeśli chodzi o podłogi lub laminat, jeśli są wykwalifikowani z drewna i mają zasadniczy instrument, prawdopodobnie może, ale jeśli robisz to po raz pierwszy, jednak radzimy, aby zapewnić profesjonalną pomoc, przynajmniej na pierwszy pokój.

czy zainstalować samodzielnie parkiet

Tak, trzeba profesjonalnej pomocy, ponieważ istnieją zasady instalacji, które muszą być spełnione, aby podłogi długo działały na Państwa użytek.

 

Przygotowanie podłoża

Kluczową sprawą jest przygotowanie podłoża, niezależnie od tego, na którym piętrze wybrać, ale nie bądź niecierpliwy jeśli Instalator radzi poczekać trochę w osuszania terenu, wygładzonej powierzchni, ale słuchaj, bo to w najlepszym interesie.

pomiar wilgoci przed instalacją podłogi

W większości przypadków podłoże jest w zadowalającym stanie, więc przez 1 dzień naprawdę wszystko może być skończone (mówimy o przestrzeniach do 100m 2 ). Jeśli odnawiacie starsze domy i mieszkania, będziecie musieli usunąć stare podłogi, oczyścić, naprawić nieprawidłowości, wyrzucić śmieci i porozmawiać o tym z instalatorami.

Bez dobrego fundamentu dom nie przetrwa długo, niezależnie od tego, jak drogie są te materiały. Tak samo jest z podłogami. Dobre przygotowanie podłoża jest warunkiem długotrwałego użytkowania.

parkiet tarkett

Kiedy zainstalować?

Przed rozpoczęciem instalacji podłogi zakończ wszystkie pozostałe prace, takie jak prace na uwięzi, instalacje ciężkich mebli i tym podobne, ponieważ najczęściej występuje wtedy mechaniczne uszkodzenie podłogi.
ugradnja poda tarkett parketa

Nie powinieneś martwić się instalowaniem dużych szafek przed instalacją podłogi, ponieważ wszystkie podłogi mogą być zainstalowane, a doświadczeni budowniczowie z łatwością rozwiążą. Jeśli najpierw instalujesz podłogi, musisz chronić powierzchnię podłogi przed uszkodzeniem.

 

Jak zabezpieczyć podłogę przed pracą w domu?

Pamiętaj, aby nie umieszczać nylonu na podłodze, bo podłoga jest w stanie sparować telefon, a ty nie uratujesz przed uszkodzeniami mechanicznymi (umieszczenie drabiny, wiadra, narzędzia utylizacji na podłodze itp.) Najlepszym tymczasowa ochrona wszystkich rodzajów podłóg jest ustawienie tektury falistej nad powierzchnią podłogi. Tektura zapewnia wystarczający przepływ powietrza i chroni powierzchnię podłogi przed zniekształceniem farby, kurzu i uszkodzeniami mechanicznymi. Konieczne jest dokończenie drugiej pracy w ciągu najbliższych kilku dni, aby jak najszybciej usunąć ochronę tektury z powierzchni podłogi.

Czy podczas układania podłogi Tarkett i laminatu jest kurz?

Kurz musi być dlatego, że muszą być wyłożone płytkami, które mają być ozdobione wielkością pomieszczenia, ale wszystko będzie pachniało na drzewie i na nowym!
cięcie parkietu tarkett

Najlepiej jest zorganizować z instalatorami cięcie tych desek na tarasie lub na podwórku, aby kurz nie dostał się do domu podczas cięcia deski. Mimo to, drobny pył łatwo odbierzesz za pomocą odkurzacza i tego samego dnia spodoba ci się nowy dom. Parkiety Tarkett są lakierowane fabrycznie i nie będziesz mieć żadnych szkodliwych oparów, ani nie będziesz musiał osuszyć domu, dopóki nie zostanie wysuszony.

parkiet tarkett wbudowany w pomieszczenie

A hałas jest minimalny, daleko od tego, jeśli chodzi o klasyczne podłogi. Jeśli instalujesz podłogę winylową, instalacja zostanie całkowicie wymazana bez kurzu i hałasu!