Jak łatwo wywnioskować z nazwy wykładziny homogeniczne są jednolite. Jednowarstwowe homogeniczne wykładziny winylowe są przyklejane do podłoża i spawane.Powierzchnia tych wykładzin  przypomina przypadkowo rozłożone smugi i granulki. Wykładziny są jednak dostępne są w wielu kolorach, co umożliwia tworzenie unikalnych, geometrycznych wzorów w ramach jednej realizacji. Stanowią wytrzymałe i niezwykle trwałe rozwiązanie w miejscach o dużym i bardzo dużym natężeniu ruchu. Ze względu na odporność i łatwość czyszczenia poleca się je do obiektów szkolnych i placówek służby zdrowia.

  Kompaktowe heterogeniczne wykładziny winylowe składają się z kilku warstw, w tym warstwy drukowanej, co stwarza nieograniczone możliwości wzornicze.Wykładziny heterogeniczne z powodzeniem imitują marmur, drewno i wiele innych materiałów. Są przy tym tańsze, wytrzymalsze i łatwiejsze w eksploatacji. Dostępne zarówno w postaci płytek, jak i w rolkach, umożliwiają zastosowanie kreatywnych rozwiązań w obiektach komercyjnych i mieszkalnych. Polecane są do pomieszczeń o bardzo dużej intensywności użytkowania, np. w szpitalach.  

  Rodzaj wykładziny to bardzo indywidualna kwestia. Należy wziąć pod uwagę natężenie ruchu w pomieszczeniu oraz jego wystrój i funkcje. Nie bez znaczenia jest też budżet, jaki możemy przeznaczyć na inwestycję. Zapraszam do kontaktu z naszym specjalistą, który pomoże dobrać Wam wykładziny do szkół, gabinetów i innych pomieszczeń.