Dekorowanie pokoju dla dzieci

Dla wszystkich przyszłych matek i ojców organizacja pokoju dla dzieci jest wielkim, słodkim wyzwaniem. Zanim przejdziesz do dekoracji pokoju i wyposażenia, ważne jest, abyś wiedział, czego potrzebujesz ty oraz twoje dziecko. Każdy pokój dziecięcy musi mieć łóżko, toaletkę i szafę, a także miejsce i część dla rodziców w postaci krzeseł, foteli lub sof. Oto niektóre podstawowe zasady, z których można przejść.

Pokój dla dziecka – część sypialna

Łóżeczko jest z pewnością najważniejszym meblem w pokoju dla dziecka i musi być wygodne i funkcjonalne w pierwszej kolejności. Możesz uwydatnić drugą część pokoju, robiąc galerię zdjęć na ścianie nad łóżeczkiem, naklejając naklejkę lub jakąś interesującą tapetę, lub umieszczając baldachim. Pamiętajcie, że dzieci w wieku niemowlęcym widzą tylko kontrastowe kolory, które wspierają rozwój zmysłów dostarczając dziecku bodźców odpowiednich do jego możliwości widzenia i umiejętności poznawczych.

 

Pokój dziecięcy – Zestaw do przebierania

Ta część pokoju jest również bardzo ważna i dlatego ważne jest, aby była praktyczna i funkcjonalna oraz zawierała wszystko, czego potrzebujesz, by ubrać dziecko. Jeśli nie chcesz kupować specjalnego przedmiotu, możesz go wykonać ze skrzyni lub stołu, którego nie używasz, dostosowując go i dopasować do stylu pokoju. Ponadto z tej samej skrzyni można ustawić proste półki, które będą również służyć do usuwania niezbędnych przedmiotów.

Strefa rodzica

Pokój dla dziecka to także pokój rodziców, w którym powinna znaleźć się wasza strefa. Może być to kącik z wygodnym fotelem, kanapą, a nawet z małym stoliczkiem. Kiedy dziecko będzie płakać to miejsce, będzie idealne do jego uspokojenia. Z tego miejsca będą korzystać oboje rodziców, podczas gdy matka karmi maluszka, a ojciec mu czytać.

Podłogi w pokoju dziecka

Twoje wymagania są zdecydowanie punktem wyjścia do wyboru podłogi.

  • Czy chcesz podłogi, która jest całkowicie naturalne, a także zapobiega rozwojowi bakterii? Jeśli chcesz komfort i ciepło naturalnego drewna, najlepszym wyborem dla Ciebie jest wysokiej jakości parkiet .
  • Czy chcesz oryginalne i kolorowe wzory specjalnie zaprojektowane do pokoi dziecięcych? Prawdziwą podłogą dla ciebie jest laminat ze specjalną podstawą, która zwiększa opór i wsparcie akustyczne, które gwarantuje komfort rodziców. 
  • Czy chcesz zanurzyć dźwięk w tym samym czasie i ciepłej podłodze? Vinyl to ciepła i ekonomiczna podłoga z nieskończonymi możliwościami projektowania i jest łatwa do zamontowania w każdym domu.
  • Czy chcesz podłogi, która jest całkowicie naturalne, i idealne dla miejsc, w których przebywają dzieci lub osoby z zaburzeniami oddychania i alergiami? Prawdziwym wyborem jest białawe linoleum, które jest całkowicie ekologicznie opatrzone napisami o właściwościach antystatycznych, przeciwalergicznych i antybakteryjnych.
Zaprojektuj prawdziwe imperium dla swojej dumy. Kącik, w którym niedbale spędzą pierwsze dni, miesiące, a nawet lata. Jest wiele możliwości, ale wysłuchaj naszej rady i upewnij się, że się nie pomylisz.