Masz pytanie? Tu znajdziesz odpowiedź

 

Zanim kupisz wykładzinę, pamiętaj aby:

– zapoznać się z całym dostępnym asortymentem,

– wybierać asortyment o odpowiedniej grubości całkowitej, grubości warstwy użytkowej oraz ciężarze,

– upewnić się, że powierzchnia, na którym będzie instalowana wykładzina jest równa, pozioma, bez pęknięć, nie pyląca, sucha, czysta oraz wytrzymała na nacisk podczas eksploatacji.

Pamiętaj, że wszystkie produkty występują w różnych wzorach oraz wersjach kolorystycznych.

 

Czym kierować się podczas kupowania wykładziny?

– Zastanów się jakie jest przeznaczenie budynku (czy jest to budynek użyteczności publicznej, budynek mieszkaniowy lub przemysłowy).

– Pomyśl jaki będzie przewidywalny stopień intensywności użytkowania pomieszczenia.

– Przeanalizuj jakie szczególne właściwości powinny charakteryzować wykładzinę (duży komfort, wysoka odporność na ścieranie itd.)

– Zapoznaj się warunkami czyszczenia i konserwacji.

Pamiętaj, aby do potrzebnego metrażu doliczyć około 5%, które odliczamy jako straty materiałowe.

 

Jak zachować czystość i wysoką jakość naszych produktów?

Na rynku jest wiele środków czyszczących dedykowanych specjalnie do elastycznych wykładzin podłogowych. Opierają się one na systemach akrylowych bądź poliuretanowych. Producenci dokładnie określają częstotliwość oraz zakres stosowania.

Wyróżniamy środki do czyszczenia codziennego, okresowego, gruntowego oraz konserwacji. Każde z nich posiada inne pH oraz składniki aktywne dlatego powinny być stosowane według swoich zastosowań i zgodnie z instrukcjami producenta.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego stężenia środka chemicznego. Sporządzenie zbyt stężonej mieszaniny może trwale uszkodzić warstwę użytkową i tym samym zmienić pierwotne właściwości wykładziny. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo listę proponowanych środków do czyszczenia oraz konserwacji wykładziny.