Co to są panele LVT?

Nazwa panele LVT pochodzi od skrótu Luxury Vinyl Tiles, przeznaczone są do obiektów o wysokim natężeniu ruchu. Podłogi te są łatwe w czyszczeniu. Panel LVT może mieć dowolny nadruk, dzięki czemu można nadać wnętrzu w bardzo łatwy sposób i stosunkowo niewielkim kosztem ekskluzywny wygląd.

 

W czym LVT są lepsze od paneli laminowanych?

Zaletą tego typu powierzchni jest ich trwałość i odporność na wpływ różnorodnych czynników. Podczas gdy panele laminowane są podatne na uderzenia, to w przypadku panelu LVT nawet upuszczenie na niego ciężkiego przedmiotu nie powinno spowodować pęknięcia. Ważna wiadomość jest jednak taka, że w razie konieczności panele winylowe można poddawać renowacji poprzez nanoszenie na nie specjalnych powłok poliuretanowych lub polimerowo-akrylowych.

  W porównaniu z panelami laminowanymi, podłogi LVT wygrywają także pod względem izolacji akustycznej, a w niektórych spodnia warstwa wykonana jest z korka, co pozwala dodatkowo wytłumić dźwięki kroków. Najcichsze są panele przyklejane do podłoża, ale także te układane w formie podłogi pływającej zazwyczaj są cichsze od paneli laminowanych . Panel LVT jest bardziej elastyczny, w związku z czym lepiej dopasowuje się do podłoża. Dzięki temu przestrzeń rezonansowa pomiędzy panelem a podłożem jest mniejsza.