Jednym z najważniejszych elementów dekoracji wnętrz jest dobranie odpowiedniego pokrycia podłogowego. Zastanawiając się nad wyborem pokrycia podłogowego, pomyśl o podłodze jako dużym i pustym płótnie malarskim, podczas gdy rozmiar, kształt, tekstura i kolor pędzli malarskich, które zabierzecie ze sobą.

Podłogi są najłatwiej podzielone na dwie podgrupy: jasne i ciemne. Sam kolor wykładziny podłogowej znacząco określa charakter przestrzeni i przyczynia się do jej tożsamości, a tym samym tożsamości użytkowników przestrzeni.

Jasne podłogi otwierają przestrzeń, sprawiają, że jest ona wizualnie większa niż w rzeczywistości, a zatem najlepiej nadaje się do małych i słabo oświetlonych pomieszczeń. Używając lekkich podłóg, nacisk położony jest na sam pokój i komplementarną komórkę ruchomą, podczas gdy podłoga przyjmuje rolę źródła światła. Umieszczając deski w kierunku źródła światła dziennego, uzyskasz wrażenie wizualnego i lekkiego pomieszczenia.

Laminat Tarkett - Lamin Art - a

Kolejną zaletą lekkich podłóg jest to, że dodatkowo przyczyniają się do elegancji przestrzeni, podkreślając jej kontury i kontury mebli w niej. Elegancja, wrażliwość, czystość to tylko niektóre z uczuć, które te podłogi rozbudzą w tobie. Delikatne i jasne jak płatki śniegu, te podłogi są idealne dla marzycieli i romantyków, którzy znajdą w nim inspirację. Obecnie jasne podłogi są najczęściej używane w domach urządzonych w nowoczesnym stylu.

Przestronny parkiet - Rumba - Dąb Śnieg

Ciemne podłogi

Podobnie jak jin i yang, zarówno jasne, jak i ciemne podłogi reprezentują dwa przeciwieństwa, które definiują przestrzeń w ten sam, ale zupełnie inny sposób.

Ciemne podłogi są bardziej charakterystyczne dla tradycyjnej architektury i wnętrza urządzone w stylu klasycznym i tradycyjnym, jako aluzja do kilku minionych czasów, w duchu czasu, w którym powstał budynek.

Parkiet Tarkett - Tango Vintage - Porto

Ciemne podłogi są najczęściej używane w dużych i jasnych przestrzeniach. Ich zadaniem jest uzupełnienie ciepła domu rodzinnego i stworzenie przyjemnej atmosfery odpowiedniej do pobytu.

Kiedy myślisz o domu, ciepło, które zapewnia, z pewnością tworzy obraz pomieszczenia, w którym dominuje ciemne drewno, zarówno na podłodze, jak i innych elementach, które tworzą tę przestrzeń. Od razu cię to pociąga i często zamiast wygodnej sofy wybierasz dla siebie mały narożnik.

Ciemniejsze odcienie w was stworzyć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i wieczność, coś, co może trwać od wieków, podobnie jak drzewo, a wszystkie te wartości, na których rodzina, a wraz z nim do domu, który tworzy dla siebie.

Parkiet łaciński - Salsa - Jasen Cognac

Połączenie kolorów

Dla tych nieco niechętnych jest zupełnie inna opcja, która staje się coraz bardziej obecnym trendem we współczesnych wnętrzach, będącym połączeniem kilku odcieni. Łącząc różne odcienie podłogi, poczujesz się zupełnie inaczej. Wszystko staje się dynamiczne, az prostego wnętrza, z niewielkimi interwencjami, dostajesz nową ekspresję tej samej przestrzeni.

Parkiet Tarkett - Tango Art. No.

Wybierz najlepszy kolor dla domu podłogi, zamknij ją z duchem, w którym budynek został wzniesiony, podłącz go w najlepszy możliwy sposób z meblami, który wypełnia przestrzeń i stworzyć dom swoich marzeń, dom, o którym zawsze marzyłeś.